Kup kralja: Real se "provukao", povratak Bejla

Fudbaleri Real Madrida izborili su plasman u osminu finala Kupa kralja.

Izvor: SM

Autor: SM

Kup kralja: Real se
Getty Images

Izabranici Zinedina Zidana odigrali su nerešen meč protiv Fuenlabrade (2:2), u revanš utakmici, ali su izborili plasman jer su prvi meč dobili kao gosti sa 2:0.

Trener ’Kraljevića’ izveo je kombinovani sastav, a Fuenlebrada je uspela da slomi otpor protivniku.

Gosti su poveli preko Milje u 25. minutu, a onda je Borha Majoral golovima u 63. i 70. napravio preokret. Međutim, Portilja je u 89. minutu šokirao Madriđane za konačnih 2:2.

Poslednjih pola sata utakmice odigrao je Geret Bejl, koji se na teren vratio posle dugogo oporavka od povrede i bio je asistent kod prvog gola.

U ostalim mečevima plasman u osminu finala uzborili su Leganes koji je savladao Viljadolid sa 1:0, Selta je bila bolja od Eibara (1:0). Numansija je igrala nerešenop protiv Malage 1:1 i prošla je dalje zbog boljeg rezultata u prvom susretu (1:2), kao i Levante koji je igrao 1:1 sa Đironom (u prvom meču Levante je pobedio sa 2:0).