19:44

SL: Preokret Spartaka, Vučić obradovao Zemun

Fudbaleri Spartaka i Zemuna ostvarili su pobede u poslednja dva meča 17. kola Superlige Srbije.

Nemanja Vuèiæ (Foto: StarSport)

Spartak je savladao čačanski Borac 3:2, posle preokreta u Subotici, za drugu pobedu u nizu.

Borac je poveo preko Jovanovića u 27. minutu, ali do kraja poluvremena ostaje bez dvojice igrača zbog isključenja Marinkovića i Dupavca.

Dupavac je napravio penal koji u poravnanje pretvara Savković, da bi u desetom minutu nastavka Torbica preokrenuo na 2:1.

Konačan rezultat postavlja Radovanović, iz novog penala za Spartak pet minuta pre kraja meča.

Spartak se devetom pobedom u sezoni probio na treće mesto u Superligi sa 32 boda, deset iza Partizana, a 14 manje od lidera Zvezde.

Borac je ostao na poslednjem mestu sa deset bodova, jednim manje od Rada i Javora.

Zemun je nadigrao Mačvu u okršaju dojučerašnjih prvoligaša. Jedini gol na meču postigao je Nemanja Vučić, pet minuta pre kraja prvog poluvremena.

Zemun je prvom pobedom od septembra prestigao Šapčane za dva boda na 11. poziciji na tabeli.