Subota, 18.11.2017.

21:27

"Raketa" Rafaela Herti, Mehengladbah treći

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su danas u gostima Hertu sa 4:2, u utakmici 12. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

EPA-EFE / Felipe Trueba

Golove za pobednički tim postigli su Lars Štidl u petom, Torgan Azar u 14. minutu i Rafael u 20. i 77. minutu.

Rafael je u 20. minutu dao gol kakav se ne viđa često. Primirio je loptu na tridesetak metara od gola, a onda šutirao kao iz topa i savladao golmana Herte.

Strelci za ekipu iz Berlina bili su Vedad Ibišević u 28. i Mičel Vajzer u 71. minuta. Borusija iz Mehengladbaha je treća na tabeli Bundeslige sa 21 bodom, dok je Herta na 14. mestu sa 14.

Fudbaleri Borusije u narednom kolu dočekuju Bajern iz Minhena, a Herta ide u goste Kelnu.