Četvrtak, 16.11.2017.

08:13

'Inke' na Mundijalu, Srbija ostala u 4. šeširu

Reprezentacija Perua poslednji je učesnik Svetskog prvenstva u Rusiji 2018. godine.

Tanjug/AP Photo/Rodrigo Abd

Peruanci su u revanšu baraža savladali Novi Zeland na krcatom 'Nacionalnom stadionu' u Limi 2:0 (1:0), pa će po peti put igrati na Mundijalu.

Veliki uspeh Južnoamerikanaca znači i da će selekcija Srbije ostati u najslabijem, četvrtom šeširu za žreb grupne faze prvog dana decembra u moskovskom Kremlju.

Posle susreta bez golova u Velingtonu, prvi je u delirijum preko 50.000 navijača bacio legendarni Džeferson Farfan u 28. minutu, posle asistencije Kristijana Kuevasa, sjajnim i snažnim udarcem sa desetak metara od gola gostiju.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi konačan rezultat postavio Kristijan Kuevas posle tačno dvadeset minuta igre u nastavku, pošto se najbolje snašao posle kornera i gužve u srcu šesneasterca.

Biće ovo peti put da 'Inke igraju na Završnom turniru, posle 1930, 1970, 1978. i 1982. godine, a najveći uspeh ostvarili su u Meksiku '70, kada su stigli do četvrtine finala.

Dvadesetprvo FIFA Svetsko prvenstvo na programu je od 14. juna do 15. jula 2018. godine u 11 gradova i na 12 stadiona širom Rusije.