Nedelja, 05.11.2017.

22:33

Golčina Asensija za laku pobedu, Ronaldu se ne da

Fudbaleri Real Madrida savladali su na "Santijago Bernabeu" Las Palmas u meču 11. kola Primere – 3:0 (1:0).

Getty Images

Ekipa Zinedina Zidana se ovim trijumfom iskupila za poraz od Điirone u prethodnom kolu i zadržala osam bodova zaostatka za vodećom Barselonom.

Gosti su uspeli da zaustave napade Madriđana sve do 41. minuta kada je vodeći pogodak postigao Kasemiro.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi na početku drugog poluvremena Asensio duplirao vođstvo sjajnim udarcem sa oko 20 metara povisio na 2:0.

Konačan rezultat postavio je Isko u 74. minutu na asistenciju Kristijana Ronalda.

Madriđani su treći na tabeli Primere sa 23 boda, dok je Las Palmas 19. sa šest.

1. Barselona 11 10 1 0 30:4 31
2. Valensija 11 8 3 0 30:11 27
3. Real Madrid 11 7 2 2 22:9 23
4. Atletiko Madrid 11 6 5 0 16:6 23
5. Viljareal 11 6 2 3 18:11 20
6. Sevilja 11 6 1 4 12:11 19
7. Real Sosijedad 11 5 2 4 24:21 17
8. Betis 11 5 2 4 21:20 17