22:58

Vest Hem šokirao Totenhem, Čelsi jedva do pobede

Fudbaleri Čelsija i Vest Hem plasirali su se u četvrtfinale Liga Kup Engleske.

Getty Images

„Čekićari“ su posle odličnog meča pobedili Totenhem i to posle preokreta – 3:2 (0:2).

’Pevci’ su na startu poveli golom Sisoka u šestom minutu meča, a u 37. Dele Ali je duplirao prednost – 2:0.

Ipak, drugo poluvreme pripalo je ekipi Slavena Bilića, koji su golovima Ajuva i to za pet minuta, došli do izjednačenja.

Fudbaler Gane je u 55. minutu posle odbitka poslao loptu u mrežu, da bi pet minuta kasnije posle odlične lopte Lancinija lako matirao Vorma za izjednačenje.

Međutim, samo deset minuta bilo je dovoljno igračima Vest Hema da šokiraju navijače Totenhema.

U 70. minutu Ogbona je doneo prednost svojoj ekipi i tako postavio konačan rezultat -3:2.

Čelsi je pobedom nad Evertonom obebedio prolaz u narednu rundu takmičenja pošto je slavio sa 2:1.

Londonski tim je savladao tim iz Liverula golom Antonija Rudigera u 26. minutu meča.

Do kraja prvog poluvremena ’Plavci’ su imali šansu preko Davida Zapakoste da povećaju prednost, ali je njegov udarac završio pored stative.

U nastavku meča, ’Karamele’ su bolje odigrale drugo poluvreme,a može se reći da nisu imali sreće da dođu do izjednačenja, čak i do preokreta.

Iako je izgleadalo da je to sve što smo videli od golova, čak dva pala su usudijskoj nadoknadi vremena.

Vilijan je duplirao vođstvo ’Plavaca’, da bi u narednom napadu Kalvert- Levin smanjio prednost rivala na 2:1 i postavio konačan rezultat.