Sreda, 25.10.2017.

14:45

SL: Partizan se namučio, ali stigao do 10. pobede

Fudbaleri Partizana pobedili su ekipu Zemuna u zaostalom meču Superlige Srbije – 3:1 (1:1).

Ekipa Miroslava Đukića došla je do desete pobede u sezoni i sada zauzimaju drugo mesto na tabeli.

Ekipa Zemuna je namučila crno-bele. Gosti su poveli u 25. minutu preko Milana Mitrovića. Tošić je ubacio loptu iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, a Mitrović je sjajno skačio i zatresao mrežu glavom.

Međutim, domaći su do kraja prvog poluvremena uspeli da izjedanče i to autogolom strelca prvog gola Mitrovića.

U drugom poluvremenu, Zemun je napadao Partizan. Crno-beli su pokušavali da dođu do gola, ali su do gola čekali do 85. minuta kada je posle dobre akcije Partizana Ognjen Ožegović doneo novo vođstvo crno-belima.

Cvetković je u 89. minutu oborio Ožegovića, Piper je pokazao na belu tačku, da bi sa “kreča” bio precizan Marko Jevtović koji je postavio konačan rezultat.

Od 18 sati, takodje u zaostalom meču 9. kola, sastaju se Crvena zvezda - Spartak.

KRAJ – To je bilo ujedno i poslednje uzbuđenje u Gornjoj Varoši, pa su crno-beli na kraju ipak stigli do sva tri boda, odnosno 33. boda.

89' GOOOL! Cvetković je oborio Ožegovića, a iz penala je bio precizan Marko Jevtović za 3:1.

85' GOOOL! Partizan ponovo vodi, a gol je postigao Ognjen Ožegović, a to je bio njegov četvrti u sezoni 2:1.

81' Zaspala je odbrana Partizana, Dimić je pokušao i zapretio, ali je njegov šut iskosa završio daleko od gola.

78' Najbolja prilika za Partizan! Posle odličnog centaršuta desnog beka crno-belih Tabvamba je bio u najboljoj prilici do sada, ali je neverovatno šta je Kamerunac promašio sa pet metara!

76' Još jedan pokušaj Zorana Tošića iz slobodnjaka, ali je na mestu bio Marko Milošević.

74' Gužva u šesnaestercu Zemuna posle kojeg je šutirao Ožegović, ali nije došlo do promene rezultata.

72' Tošić je centrirao, ali je Milošević izboksovao njegov udarac.

69' Opasan napad Zemuna. Lasickas je uputio odličan šut sa ivicice šesnaesterca, ali je Jovičić bio na mestu.

64' Napadi Zemuna deluju opasnije, Božović je poveo kontru, imao je i poziciju za šut, ali je izblokiran.

60' Nemanja Vučić je vrlo lepo tukao sa leve strane, ali tik pored stative.

57' Đukić pravi dvostruku izmenu. Sumu je zamenio Saša Ilić, a na terenu je i Ognjen Ožegović koji je ušao umesto Danila Pantića.

51' Odgovorio je Zemun iz kontre, međutim, odbrana crno-belih je bila na mestu.

49' Miran start drugog poluvremena u kom su crno-beli bili konkretniji, ali bez prave prilike za gol.

45' Nastavljeno je drugo poluvreme. Trener Partizana Miroslav Đukić nije menjao sastav, dok je, na drugoj strani, umesto Pajovića na terenu Nenad Kiso.

Tok meča:

45+1 GOOOOOL! Zemun je izjednačio na 1:1! Dimić je probio po desnoj strani, loše ga je pratila odbrana Partizana, gura loptu u sredini sa gol-aut linije, a Mitrović u želji da je izbaci u korner posle protivničke trese i sopstvenu mrežu.

43' Dobra pozicija za slobodan udarac Zemuna, ali Lečić nije uspeo da dovoljno dobro šutira.

39' Partizan pravi višak na levoj strani, ali očajan završni pas Sume je upropastio akciju.

37' Opasnost ispred gola Partizana, Dimić je dobio sjajnu dubinsku loptu, ali Mitrović stiže da ga zaustavi neposredno pre šuta na gol.

35' Partizan dominira u Zemunu, nova dobra šansa za šampiona, okružili su peterac domaćina, ali Tavamba nije uspeo da pronađe odgovarajuće rešenje iskosa sa leve strane.

29' Domaćin pokušava da uzvrati, Mladenović šutira sa 25 metara, preko gola.

28' Brza akcija crno-belih ispred kaznenog prostora Zemuna, pasove su razmenili Janković i Suma, ali Milošević brani.

25' GOOOOOL! Partizan vodi u Zemunu 1:0! Tošić je ubacio loptu iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, a Milan Mitrović sjajno skače i trese mrežu glavom.

22' Pokušao je Tošić iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, sjajno je gađao donji levi ugao, ali Milošević paradom sprečava pogodak.

19' Dobar napad Partizana po levoj strani, Suma je sjajno proigrao Tavambu u prazan prostor, Kamerunac ulazi duboko u kazneni, ali šalje loptu daleko od gola.

12' Prvi konkretan šut na utakmici, Janković je imao dovoljno prostora da se namesti na desnoj strani kaznenog prostora, ali je njegov pokušaj da pošalje dijagonalu levom nogom izblokiran.

8' Crno-beli uspostavljaju inicijativu i sve više potiskuju Zemunce ka njihovom golu.

5' Partizan ne pritiska previše domaćina, tek u petom minutu su gosti prvi put stigli do kaznenog prostora, ali je Zoran Tošić pao posle prodora po levoj strani.

3' Prvi preti Zemun, ali Mileić izbacuje loptu posle centaršuta Lasickasa po levoj strani.

15:00 Počeo je zaostali meč devetog kola Zemun – Partizan.

14:45 Saša Ilić je opet na klupi za rezerve Partizana, Sejduba Suma je u prvoj postavi, Leandre Tavamba je ponovo dobio prednost u odnosu sa Ognjena Ožegovića.