Subota, 21.10.2017.

15:25

Čelsi posle dva preokreta pobedio odlični Votford

Fudbaleri Čelsija pobedili su u uzbudljivom meču ekipu Votforda sa 4:2, u devetom kolu Premijer lige.

Foto/AP Photo/Matt Dunham

'Stršljenovi' su i posle pobede nad Arsenalom u prethodnom kolu, bili blizu slavlja na 'Stamford Bridžu'.

Šampion Engleske poveo je u 12. minutu sjajnim golom Pedra sa ivice šesnaesterca na asistenciju Edena Azara.

Čelsi je samo pet minuta kasnije imao dobru priliku da udvostruči prednost, ali Sesk Fabregas u situaciji jedan na jedan nije uspeo da savladao Eurelja Gomesa.

Votford se nije predavao, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena Abdulaj Dukure savladao golmana Čelsija.

Početkom drugog poluvremena Votford je preokrenuo rezultat, a strelac je bio Roberto Pereira u 50. minutu.

Taj gol dodatno je uzdrmao Čelsi, Votford je kontrolisao situaciju, imao je dve dobre prilike, ali Ričarlison nije uspeo da savlada Tibu Kurtou.

"Plavci" su uspeli da se uzdignu i u 70. minutu dodju do izjednačenja preko Mišija Batšuaija, koji je dobro reagovao na centaršut Pedra s desnog boka, da bi u 87. Sesar Aspilikueta doneo preokret gotovo posle iste akcije kao kod izjednačujućeg pogotka.

Konačan rezultat postavio je Batšuaji u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Čelsi je ovim trijumfom pretekao Votford na tabeli Premijer lige i sada je četvrti sa 16 bodova, dok je Votford peti s bodom manje. ;