Nedelja, 01.10.2017.

23:04

Nica vodila 2:0, Marsej slavio sa 10 na Rivijeri

Fudbaleri Olimpika iz Marseja savladali su Nicu 4:2, u derbiju osmog kola Lige 1 i Azurne obale.

Olimpik je sa igračem manje trijumfovao na Alijanc rivijeri, uz dva gola Okamposa, jedan autogol i jedan pogodak Luiza Gustava koji je isključen u 66. minutu.

Nica je ispustila dva gola prednosti iz prvih 16 minuta, pogocima Balotelija i Serija, a osam minuta pre kraja Ple je promašio penal koji je mogao da donese uzbudljivu završnicu.

Dramatično je bilo u Anžeru gde je domaćin izborio remi sa Olimpikom iz Liona 3:3, iako su gosti vodili 3:1 posle prvog poluvremena.

Ekambi i Traore su "poništili" pogotke Dijasa, Dijakabija i Depaja, dok je treći gol za domaćina dao bek Liona Rafael.

U prvom nedeljnom meču Troa je savladao Sent Etjen sa 2:1, golovima Pelea i Kauija, a na sve tri utakmice gosti su dobili po crveni karton.

Lider L1 posle osam kola je PSŽ sa 22 boda, tri ispred Monaka, a šest u odnosu na Marsej i Nant. Lion je tek osmi, a Nica deseta.