Nedelja, 01.10.2017.

17:12

Poraz 'Karamela', Barnli slavio na 'Gudison parku'

Fudbaleri Evertona izgubili su na svom stadionu od ekipi Barnlija u meču sedmog kola Premijer lige – 0:1 (0:1).

Gosti su na, Gudison parku', poveli u 21. minutu golom Džefa Hendrika, koji je posle sjajne asistencije Varda preciznim udarcem matirao Pikforda.

Priliku da izjedana;e ’Karamele’ su imale u drugom poluvremenu. Baje Omar Nijase je u bio u odličnoj šansi u 63. minutu. Reprezentativac Senegala bio je najviši u skoku u šesnaestercu, ali je njegov udarac završio pored stative.

Samo šest minuta kasnije, Barnli je mogao da udvostruči prednost preko Bredija, koji je poslao loptu u kaznenom prostoru, ali je ovoga puta Pikford bio na pravom mestu.

Iako je Everton uglavnom imao loptu u svom posedu, imao je i više šuteva ka golu protivnika, ali nije uspeo da osvoji bar bod na ovom meču.

Barnli je posle treće pobede od početka šampionata šesti na tabeli sa 12 bodova, dok je Everton upisao četvrti poraz i zauzima 16. mesto sa sedam osvojenih bodova.

Fudbaleri Barnlija u narednom kolu dočekuju Vest Hem, a Everton gostuje Brajtonu.

1.Mančester Siti 7 6 1 0 22:2 19
2. Mančester Junajted 7 6 1 0 21:2 19
3. Totenhem 7 4 2 1 14:5 14
4. Čelsi 7 4 1 2 12:6 13
5. Arsenal 7 4 1 2 11:8 13
6. Barnli 7 3 3 1 7:5 12
7. Votford 7 3 3 1 11:12 12
8.n Liverul 6 3 2 1 12:11 11