Nedelja, 01.10.2017.

16:37

Mitrović lobom u 96' kaznio Zvezdu!

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su na gostovanju u Kruševcu od ekipe Napretka, u meču 12. kola Superlige Srbije – 1:0.

Izvor: SM

Autor: SM

Trijumf Kruševljanima, koje odnedavno sa klupe predvodi nekadasanji Zvezdin trener Milorad Kosanović, doneo je fenomenalnim golom bivši igrač Partizana Mitrović u 90+6. minutu.

Zvezdi se osvetio "rotacioni sistem" trenera Vladana Milojevića jer u timu nije bilo Gelora Kange, a Ričmond Boaći i Nenad Krstičić zaigrali su tek u nastavku.

Kruševljani su tako prekinuli sjajan niz Zvezde koja je izgubila prve bodove od početka sezone u Super ligi, ne računajući utakmicu protiv Partizana.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, po jednu šansu imali su igrači obe ekipe.

Aleksandar Pešić je imao zicer, Napredak je propustio nekoliko opasnih napada preko Alivodića i Vukanovića.

Napredak je u drugom poluvremenu bio bolji rival i nekoliko puta pretio po golu Borjana.

Zvezda je na drugoj strani imala šanse preko Radonjića i Srnića, a u 77. minutu Srnić je pogodio prečku i to je bila najbolja šansa za crveno-bele.

Dosta uzbuđenja viđeno je u finišu meča. Golman Petrović je nekoliko puta odlično intervenisao, odbranio je odličan udarac Mičela Donalda, a u 95. minutu videli smo odličan slobodanjak koji je izveO Nenad Milijaš.

Ipak, Mitrović je sjajnim lobom kaznio Crvenu zvezdu u šestom minutu sudijske nadoknade i Kruševljani su ovom pobedom priredili iznenađenje u domaćem šampionatu.

Crvenoj zvezdi je ovo prvi poraz u sezoni, ali je i pored toga ostala na čelu Super lige sa 28 bodova iz 11 utakmica, dok je Napredak deveti sa 14.

II poluvreme

96' GOOOL! Napredak vodi 1:0 majstorskim lob bivšeg igrača Partizana Nikole Mitrovića u šestom minutu sudijske nadoknade!

95' Milijaš je izveo slobodan udarca, ali je njegov šut završio preko gola.

Sudija Milorad Mažić produžio je utakmicu na jop sedam minuta.

90' Odlično je šutirao Mičel Donald, ali je golma Napretka sjajno reagovao i sačuvao svoj gol.

83' Golman Napretka, Nikola Petrović, žalio se sudiji Mažiću da je pogođen nečim što je bačeno sa tribine iza njegovog gola, gde su smeštene "najvatrenije" pristalice Crvene zvezde, ali je posle kraće pauze utakmica nastavljena.

80' Sreća za Zvedzu. Ponovo je Alivodić šutirao, lopta je zakačila jednog defanzivca i ostaje 0:0.

76' Još jednom Srnić i najbolja šansa za Zvezdu. Posle dodavanja Pešića je šutirao iz prve, ali je prečka sačuvala gol gostiju.

72' Slavoljub Srnić je pokušao da zapreti posle centaršuta Krstičića, ipak na mestu je bio Petrović.

66' Druga izmena u Zvezdi. Rikardinjo izlazi, a na terenu je Ričmond Boaći.

3' Konačno šanda i na drugoj strani. Posle odličnog centaršuta Radonjića, Srnić je bio u odličnoj prilici da postigne prvi gol na ovom meču, ali je njegov pokušaj glavom da ugrozi gol domaćina nije bio uspešan. Ostaje 0:0.

59' Opasan šut Alivodića i ovo je bila najbolja do sada šansa za Napredak. Ponovo je fudbaler Kruševljana posle odlične lopte Kasalice šutirao sa 11 metara ka golu Borjana, ali je lopta prošla samo pored gola. Dosta sreće za Zvezdu, koja posle inicijative domaćina još nije primila gol.

52' Neoprezan je bio Donald i dozvolio Mitroviću da uputi opasan šut ka golu Zvezde. Ipak, i ovaj udarac je bio neprecizan, ali Kruševljani pokazuju inicijativu u drugom poluvremenu,

46' Vukanović je u prvom minutu zapretio Borjanu udarcem iz daljine, ali nije bio precizan.

Posle 22 sekunde, sudija je nakratko prekinuo igru zbog upaljenih baklji i petardi koje su navijači ubacili na stadion.

Drugo poluvreme počelo je izmenom u ekipi Crvene zvezde. Umesto Uroša Račića igraće Nenad Krstičić.

I poluvreme

45' Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja i prvo poluvreme završeno je bez golova u Kruševcu.

42' Solidan udarac Slobodan Uroševića iz slobodnjaka,ipak bez promene rezulatata.

32' Vukanović je bio u šesnaestercu Zvezde, ali kako je otišao suviše iskosa nije mogao ozbiljnije da ugrozi Borjana.

30' Posle pola sata igre nije bilo previše uzbuđenja,videli smo po jednu šansu na obe strane.

24' Domaćini su se zapretili preko Alivodića, koji je pokušao volej udarcem posle centaršuta Šljivića, da savlada Borjana, ali je ta lopta završila preko iznad prečke.

17’ Prva šansa za Zvezdu. Srnić je poslao odličnu loptu Pešić u, koji nije uspeo da upiše svoj šesti gol jer je golman Napretka bio na visini zadatka.

13' Slab ritam nastavljen je u nastavku, nije bilo prave šanse za obe ekipe, a ovaj rezultat svakako da više odgovara domaćinima.

5' Na startu meča nije bilo previše uzbuđenja na stadionu u Kruševcu.