Sreda, 20.09.2017.

22:15

'Jorgandžije' savladale Bilbao u gostima

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su na gostovanju Atletik Bilbao u meču petog kola Primere – 2:1.

Golove za ’Jorgandžije’ postigli su Korea u 55. i Karasko u 73, dok je jedini pogodak za Bilbao postigao Garsija u 92. minutu meča.

Domaćini su propustili veliku šansu da povedu u prvom poluvremenu, Aduric je u 41. minutu ije iskoristio jedanaesterac, odnosno njegov udarac sa bele tačke odbranio je Jan Oblak.

U nastavku meča, Korea je na asistenciju Kokea doveo goste do vođstva, da bi Karasko zakucao loptu pod stativom za povećanje prednosti – 2:0.

Bilbao je u 87. minutu preko Lekue bio u odličnoj prilici da smanji rezultat, ali je Jan Oblak bio na mestu.

Ipak, samo nekoliko minuta ranije, u sudijskoj nadoknadi Raul Garsija postiže jedini gol za domaćine i postavlja konačan rezultat.

Ekipa iz Madrida je, posle treće pobede od početka šampiona, drugi na tabeli sa 11 bodova, dok je Bilbao na sedmom mestu sa sedam bodova.

Fudbaleri Leganesa i Djirone odigrali su 0:0.

Leganes je osmi na tabeli Primere sa sedam bodova, dok je Djirona na 14. poziciji sa dva boda manje.

Darko Brašanac igrao je do 59. minutu za ekipu Leganesa.