Nedelja, 10.09.2017.

19:56

Prvi ženski sudija u BL, Šalke ubedljiv kod kuće

Fudbaleri Herte i Verdera odigrali su u Berlinu nerešno 1:1, u utakmici trećeg kola Bundeslige.

Herta je povela u 38. minutu golom Metjua Leckija, a prvi bod u prvenstvu ekipi iz Bremena doneo je Tomas Dilejni u 59. minutu.

Utakmicu je sudila Bibijana Štajnhaus i postala je prvi ženski sudija u Bundesligi. Ona je iskustvo stekla sudeći u drugoj nemačkoj ligi, ali i utakmicama u Kupu.

Herta je tim povodom za današnju utakmicu u prodaju pustila ograničen broj ulaznica po nižim cenama za navijačice.

Posle pobede na početku prvenstva Herta je u naredne dve utakmice osvojila bod pa sa ukupno četiri boda zauzima osmo mesto na tabeli, dok je Verder 16. na tabeli sa jednim bodom.

Šalke je na domaćem terenu savladao ekipu Štitgarta sa 3:1.

Strelci za pobednički tim bili su Nabil Bentaleb u četvrtom minutu, Naldo u 47. i Gvido Burgštaler u 48. minutu.

Jedini pogodak za Štutgart postigao je Akolo Šadrak u 40. minutu.

Već na startu meča Šalke je poveo iz penala. Mangala je oštro startovao i sudija je pokazao na belu tačku, a precizan sa penala bio je Nabil bBentaleb.

Do kraja prvog poluvremena uspeo je Štutgart da izjednači, ali su Naldo i Burgštaler za dva minuta rešili pitanje pobednika i postavili konačan rezultat.

Posle dve odigrane utakmice Šalke je 12. na tabeli, dok je Štutgart na 14.

Srpski fudbaler Matija Nastasić odigrao ceo meč za pobednički tim.