Subota, 09.09.2017.

21:23

Ut šokirao Bavarce u Hofenhajmu

Ekipa Hofenhajma savladala je minhenski Bajern u poslednjem subotnjem meču trećeg kola Bundeslige – 2:0 (1:0).

Getty Images

Domaćin je tako stigao do drugog trijumfa i sedmog boda, dok su Bavarci doživeli prvi neuspeh posle dva uvodna slavlja.

Prvi su zapretili gosti, kada je Robert Levandovski u osmom minutu zamalo bio neprican posle pokušaja glavom, da bi Hofenhajm poveo iz prve šanse na meču.

Andrej Kramarić je inteligentno postupio pošto je lopta izašla u aut na nekih 30 metara, brzo je poslao do Marka Uta koji je utrčavao u kazneni, a ovaj je smestio u bliži ugao gola Manula Nojera.

Do odlaska na odmor nije bilo više uzbuđenja, a novi šok za goste usledio je posle šet minuta igre u drugom delu igre – ponovo od strane istog igrača.

Ovoga puta, posle greške rivala na sredini terena domaći su lepo kombinovali, Sebastijan Suber vratio je loptu na desetak metara od gola, a Ut je zakucao u mrežu.

Bajern je jedino mogao da ublaži poraz do kraja susreta, ali Oliver Bauman to nije dozvolio sjajnom intervencijom posle pokušaja Havija Martinesa.

1. Dortmund 3 2 1 0 5:0 7
2. Hofenhajm 3 2 1 0 5:2 7
3. Hanover 3 2 1 0 3:1 7
4. Lajpcig 3 2 0 1 6:3 6
5. Bajern 2 2 0 1 5:3 6
6. Hamburger 3 2 0 1 4:3 6
7. Augzburg 3 1 1 1 5:3 4
8. Mehengladbah 3 1 1 1 3:3 4