Utorak, 29.08.2017.

20:11

UEFA: Mandžukićev volej gol sezone

Gol centarforaJuventusa Marija Mandžukića u finalu Lige šampiona protiv Real Madrida proglašen je za najlepši pogodak protekle sezone u izboru UEFA.

Getty Images

Mandžukić je u finalu Lige šampiona u Kardifu u 27. minutu primio loptu na grudi i okrenut leđima pogodio mrežu Kejlora Navasa za izjednačenje 1:1.

To je, medjutim, na kraju bio samo utešni pogodak za Juventus pošto je Real slavio sa 4:1.

Mandžukićev gol dobio je 26 odsto glasova.

Na drugom mestu je igrač Fenerbahčea, Senegalac Musa Sou sa 25 odsto. On je u meču grupne faze Lige Evrope protiv Mančester Junajteda makazicama postigao gol.

Na trećem mestu je fudbaler Reala Kazemiro sa 20 odsto glasova. On je u osmini finala Lige šampiona fanatastičnim pogotkom sa 25 metara u 54. minutu postavio konačnih 3:1 za Real u susretu protiv Napolija, piše Hina.