Subota, 26.08.2017.

17:29

Levandovski presudio Veljkoviću i Verderu

Ekipa Bajerna slavila je na gostovanju u Bremenu savladavši sa 2:0 Verder, za koji je svih 90. minuta odigrao Miloš Veljković.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

Srpski štoper zajedno sa još četvoricom defanzivaca nije uspeo da zaustavi Bavarce koji su odneli zasluženu pobedu.

Izabranici Karla Ančelotija slomila je otpor domaćih igrača za tri minuta, pošto je Levandovski u 72. minutu, a potom i u 75. rešio utkamicu.

Ovo je bila druga pobeda Bajerna u isto toliko utakmica, dok je Verder doživeo drugi poraz.

Na terenu u drugom kolu Bundeslige našao se i Mijat Gaćinović koji je odigrao svih 90 minuta u porazu Frankfurta od Volfsburga 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Daniel Didavi u 22. minutu.

Pored Veljkovića i Gaćinovića, još jedan srpski igrač bio je na terenu u subotu. Gojko Kačar učestvovao je u remiju Augsburga sa Borusijom Menhengladbah, 2:2. Bivši reprezentativac Srbije na igrao je poslednjih 15 minuta za domaći tim.

Kada je reč o toku utakamice, Finbogasona je već u prvom minutu savldao Somera, pa je tako Augsburg poveo sa 1:0. Do kraja poluvreman gosti su uspeli da preokrenu, pošto je prvo u sedmom minutu Zakario izjednačio, a potom i u 30. Vendt doneo gol prednosti.

Ipak, u 89. minutu Kordova je postigao gol i tako doneo vredan bod domaćim igračima.

Kada je reč o ostali mečevima, Bajer Leverkuzen i Hofenhajm su remizirali 2:2, dok je Štutgart bio bolji od Majnca 1:0.