Fudbaleri Vardara napravili su istorijski podvig plasiravši se u grupnu fazu Lige Evrope.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Makedonci su pre nedelju dana napravili iznenađenje pred svojim navijačima i savladali Febnerbahče sa 2:0, da bi i u gostima uspeli da pobede turski tim - 2:1.

Domaćini su poveli u 61. minutu golom Romana Nojštadera, da bi sedam minuta kasnije Džaba Džiguari izjedančio.

Konačan rezultat za istorijski plasman Makedonaca postavio je Nikola Gligorov, koji je u sudijskoj nadoknadi zatresao mrežu protivnika za 2:1.

Bivši fudbaler Vojvodine Mirko Ivanić doneo je pobedu BATE Borisovu protiv Oleksandrije sa 2:1.
Ukrajinci su poveli u 34. minutu, da bi reprezentaivac Crne Gore za tri minuta dva puta zatresao mrežu - u 70. i u 73. minutu.

Viktorija Plzenj odigrala je meč bez golova sa kiparskim AEK iz Larnake i tako sačuvala prednost iz prvog meča, koji je završen 3:1.