Petak, 11.08.2017.

23:56

Uzbudljiv start PL: Arsenalu triler završnica!

Fudbaleri Arsenala pobedili su ekipu Lestera na startu nove sezone Premijer lige - 4:3 (2:2).

Getty Images

U uzbudljivom meču punom preokreta, 'Tobdžije' su dva puta gubili, ali su u poslednjih deset minuta rešili pitanje pobednika.

Ekipa Arsena Vengera odlično je počela duel i povela već u drugom minutu golom debitanta u Premijer ligi Aleksandra Lakazeta na asistenciju Muhameda Elnenija.

Lester je posle samo tri minuta uspeo da uzvrati, a strelac izjednačujućeg pogotka bio je Sindji Okazaki, da bi tim Krejga Šekspira u 29. minutu stigao do preokreta golom Džejmija Vardija.

Delovalo je da će Lester na poluvremenu imati gol prednosti, ali je posle sjajne akcije Danijel Velbek u drugom minutu sudijske nadoknade vremena doneo izjednačenje Arsenalu.

Lester je u 56. minutu po drugi put na meču došao do prednosti, a strelac je ponovo bio Vardi koji je nadskočio odbranu Arsenala posle kornera Rijada Mahreza.

Arsenal sve do 83. minuta nije uspeo da dodje do gola, iako je konstatno pretio Kasperu Šmajhelu.

Prvo je Aron Remzi posle proigravanja Granita Džake pogodio za izjednačenje, da bi samo dva minuta kasnije gol za trijumf postigao Olivije Žiru i to ponovo na asistenciju Džake.

Ostale utakmice prvog kola Premijer lige igraće se za vikend.

1.Arsenal 1 1 0 0 4:3 3
2.Čelsi 0 0 0 0 0:0 0
3.Everton 0 0 0 0 0:0 0
4.Liverpul 0 0 0 0 0:0 0
5.Mančester Siti 0 0 0 0 0:0 0
6.Mančester Junajted 0 0 0 0 0:0 0
7.Njukasl 0 0 0 0 0:0 0
8.Totenhem 0 0 0 0 0:0 0