Petak, 30.06.2017.

23:07

Panceri jači od Furije, Nemačka prvak Evrope

Mlada reprezentacija Nemačke pobedila je Španiju sa 1:0 u finalu Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty images

Jedini gol u finalu, Nemci su postigli posle dodavanja Džeremija Toljana za Mičela Vizera u 40. minutu.

Vizer je posle centaršuta saigrača sa desne strane fantastičnom parabolom glavom poslao loptu u malu mrežu i matirao golmana Španije Arisabalagu.

Nemačka je igrala proračunato mada je Španija važila za najvećeg favorita na turniru. Španci su pokušavali preko Sebaljosa i Saula, ali nisu uspevali da pretvore inicijativu u izjednačujući pogodak.

Panceri su imali nekoliko prilika za kontranapade, ali je na snazi ostao rezultat iz prvog poluvremena, a Nemačka je postala prvak Evrope.

Nemci su do finala stigli pobedom nad Engleskom 3:2, a Špancu su u polufinalnom okršaju bili bolji od Italijana sa 3:1. Panceri su pobedom došli do druge titule prvaka Evrope u ovoj kategoriji, dok se Španija borila za peti trofej.