Četvrtak, 29.06.2017.

23:05

Sarajevu gol s centra, Nikolić slavio, Želji derbi

Argentinac Ruben Marselo Gomes obeležio je prve mečeve kvalifikacija za Ligu Evrope golom s centra u pobedi Zarije nad Sarajevom 2:1.

Vezista moldavskog tima je tačno sa centra terena savladao bivšeg golmana Crvene zvezde Bojana Pavlovića u 33. minutu susreta.

Drugi sarajevski tim Željezničar je minimalnim rezultatom slavio u jugoslovenskom derbiju protiv Zete, dok su od ostalih timova iz bivše države pobedili još Gorica, Škendija, Osijek, Domažalek, Mladost Podgorica, Široki Brijeg i Rabotnički.

Doskorašnji trener Partizana Marko Nikolić debitovao je na klupi mađarskom Videotona pobedom nad Balzanom sa Malte 2:0. pogocima bivših igrača Partizana Marka Šćepovića i Danka Lazovića u poslednjih 11 minuta.

Najzanimljiviji meč dana odigrali su Beitar i Vašaš, viđena su dva preokreta u Jerusalimu, a domaćin je slavio 4:3 sa tri gla od 88-92. minuta! Među strelcima je bio i bivši igrač Zvezde Idan Vered.

Jednom nogom u drugom kolu su fudbaleri Kajrata, Trenčina, AEK Larnake, Haugesunda, Mitjilenda, Norčepinga, Leha i AEL Limasola.

Revanš mečevi prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope su za sedam dana.