Utorak, 27.06.2017.

22:45

EP–U21: Njiges het-trikom odveo 'Furiju' u finale

Fudbaleri Španije plasirali su se u finale Evropskog prvenstva za mlade pošto je pobedila selekciju Italije rezultatom 3:1(0:0).

Getty Images

Junak meča bio je fudbaler Atletko Madrida Saul Njiges koji je postigao het-trik u 53, 65. i 74. minutu.

Strelac jedinog gola ‘Azura’ bio je Federiko Bernardeši u 62. minutu.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, pa je daleko uzbudljivija igra viđena u drugom delu meča.

‘Crvena Furija’ povela je golom Njigesa, da bi, nešto manje od deset minuta igre, napadač Bernardeši izjednačio na 1:1, iako su Italijani imali igrača manje, jer je u 58. minutu Galjardini zaradio drugi žuti karton.

Nije dugo bili potrebno Njigesu da savlada Donarumu i ponovo dovede svoju ekipu u vođstvo . U 65. minutu je sjajno prihvatio loptu koju mu je uputio Delofeu, da bi potom fantastičnim udarcem lako matirao protivničkog golmana.

Desetak minuta kasnije, isti igrač, upisuje svoj treći pogodak i posle asistencije Marka Asensija pogađa levi ugao Donarume za 3:1, koji je bio i konačan rezultat.

Selekcija Španije u finalu igra protiv Nemačke koja je u polufinalu posle penala savladala Engleze.