Finale LŠ: Krov zatvoren zbog terorista i dronova
Krov na stadionu Milenijum u Kardifu, gde je od 20.45 na programu finale Lige šampiona, zatvoren je zbog bojazni od terorizma.
NĐIzvor: B92
Ovakva situacija bila je i na treninzima i Real Madrida i Juventusa jer se strahuje da bi teroristi mogli da izvrše napad putem drona.
Tokom proteklih nekoliko dana oko 15.000 policajaca patroliralo je glavnim gradom Velsa, dok im se na sam dan meča pridružila i vojsk, što je bio slučaj i za nedavno finale FA Kupa.
Čelnici Evropske fudbalske unije (UEFA) odlučili su se na ovakav potez posle nemilih scena u Dortmundu pre mesec dana, kada je autobus Borusije napadnut bombom, a Mark Barta završio samo sa prelomom ruke.
Biće ovo prvo finale velikog takmičenja koje će biti odigrano pod zatvorenim krovom.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.