Subota, 27.05.2017.

23:25

Barsa trofejom Kupa stavila katanac na Kalderon

Fudbaleri Barselone savladali su Deportivo Alaves 3:1 (3:1) i osvojili Kup kralja za kraj sezone u Španiji.

Katalonci su rivala iz Baskije slomili sa dva gola u nadoknadi prvog poluvremena.

Barsa je povela preko Lionela Mesija u 30. minutu, ali samo tri minuta kasnije Teo Ernandes poravnava rezultat.

Međutim, u finišu prvog dela igre uspedio je pravi potov Alavesa u svega tri minuta. Vođstvo Barsi vraća Nejmar posle dodavanja Andrea Gomesa u 45. minutu.

Tačku na meč u trećem nadoknade stavlja Pako Alkaser, nakon asistencije Mesija. Dvadeset minuta pre kraja Dejverson je pogodio mrežu Barse, ali iz ofsajd pozicije.

Aleksandar Katai i Nenad Krstičić nije bili ni na klupi za rezervne igrače Alavesa.

Barselona je osvojila 29. trofej Kupa kralja, u poslednjoj utakmici koja je odigrana na stadionu Atletiko Madrida Visente Kalderonu.