Nedelja, 21.05.2017.

21:30

Inter bolji od Lacija, ali ništa od Evrope

Fudbaleri Intera pobedili su rimski Lacio sa 3:1 u poslednjoj utakmici kola italijanske Serije A. Inter je do tri boda došao preokretom u prvom poluvremenu.

Izvor: M.LJ.

Autor: M.LJ.

Getty Images

Poveo je Lacio golom Keita Baldea u 18. minutu iz penala, a Inter preokreće u 31. minutu preko Andreolija i 37. autogolom Huta.

Konačan rezultat postavio je Eder u 74. minutu, a treba napomenuti da je Lacio do kraja meča imao dva igrača manje zbog crvenih kartona Keiti i Luliću.

Inter je pobedom "preskočio" Fiorentinu na sedmom mestu i sada se nalazi iza šestoplasiranog Milana koji će igrati kvalifikacije za Ligu Evrope. Ni neroazurima ni Violi na rotacija nije značila mnogo jer su van konkurencije za LE.

Nebesko plavi iz Rima su na četvrtom mestu sigurni učesnici Lige Evrope. Inter u poslednjem kolu igra protiv Udinezea, a Lacio protiv Krotonea.

Da podsetimo, Juventus i Roma u poslednje kolo ulaze kao učesnici Lige šampiona sledeće sezone, dok se Napoli nalazi na trećem mestu i pred kvalifikacijama za elitno takmičenje.

Napoli u poslednjem kolu protiv Sampdorije u gostima mora da slavi, a Roma da pobedi u Rimu Đenou da bi ostala druga. Juve je već proslavio šestu uzastopnu titulu.