21:44

Real šampion Španije posle pet godina!

Fudbaleri Real Marida postali su šampioni Španije posle petogodišnje pauze!

Tim Zinedina Zidana je skinuo sa trona najvećeg rivala Barselonu sa tri boda više.

Real je u poslednjem kolu savladao Malagu 2:0 u Andaluziji i zaokružio seriju od šest pobede nakon poraza u "El Klasiku" kojim je ugrozio titulu.

Sve je bilo jasno već u drugom minutu kada je Kristijano Ronaldo 25. golom u sezoni doneo prednost, a poslednje nedoumice je definitivno otklonio Karim Benzema u desetom minutu drugog poluvremena.

Barselona je u poslednjem kolu uzalud savladala Eibar 4:2 na Nou Kampu, posle preokreta. Gosti su vodili 2:0 do poslednjih 30 minuta golovima Inuija, smanjio je Žunka autogolom u 63, da bi u 69. Mesi promašio penal.

Ipak, samo četiri minuta kasnije Luis Suares poravnava, a Argentinac se iskupljuje iz drugog penala potogkom za pobedu. Mesi je postavio i konačan rezultat u 92. minutu.

Real je osvojio 33. titulu šampiona Španije, po čemu je odavno rekorder, a imaće šansu da prvi put posle više od pola veka osvoji duplu krunu sa evropskim trofejom.

"Kraljevski" klub će 3. juna igrati u Kardifu protiv Juventusa, u finalu Lige šampiona. Zidanov tim ima šansu da postane prvi koji je odbranio titulu prvaka Evrope od osnivanja LŠ.