Nedelja, 14.05.2017.

23:09

Monako korak od prve titule posle 17 godina

Fudbaleri Monaka pobedom nad Lilom 4:0 u 37. kolu francuskog šampionata došli su na bod od prve titule posle 17 godina.

"Kneževi" su pred svojim navijačima deklasirali "mastife" i stigli na korak od osme titule u klupskoj istoriji.

Monako kolo pre kraja ima tri boda više od Pari Sen Žermena uz meč manje, bolju gol razliku i međusobni skor. Pored toga, imaju i meč manje.

Kapiten domaće ekipe u šestom minutu je doneo prednost, da bi Silva, na asistenciju Mbapea, u finišu prvog poluvremena povećao prednost.

To je i bio 100. jubilarni gol Monaka ove sezone u Ligi 1. U nastavku meča, Falkao drugim golom povećava prednost, a u konačan rezultat postavio je alonso autogolom u 89. minutu.

Pari Sen Žermen je u gostima takođe bio ubedljiv i slavio sa 5:0. Dvostruki strelci na ovom meču bili su Kavani u 2. i 72 i Lukas u 38. i 78, dok je Draksler u 90. minutu postivaio konačan rezultat.

Monako će šansu da titulu zvanično osvoji imati protiv Sent Etjena u sredu, a dovoljan mu je bod na stadionu Luj II.