Nedelja, 07.05.2017.

22:45

Ubedljiva pobeda Rome u Milanu, za šampionsku trku

Fudbaleri Rome pobedili su Milan u gostima sa 4:1 u poslednjoj utakmici 35. kola italijanske Serije A.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Roma je pobedom ostala u šampionskoj trci, pošto tri kola pre kraja ima sedam bodova zaostatka za liderom Juventusom koji ima 85 bodova.

Dvostruki strelac za Romu bio je Edin Džeko koji se u listu strelaca upisao u osmom i 28. minutu, da bi Milan preko Marija Pašalića smanjio zaostatak u 76. minutu.

Roma je ipak u finišu meča otklonila sve nedoumice o pitanju pobednika, pošto je prvo Stefan El Šaravi u 78. minutu povisio na 3:1, da bi u 87. konačan rezultat postavio Danijele De Rosi iz jedanaesterca.

Milan je meč završio s desetoricom igrača, pošto je Gabrijele Paleta u 86. minutu dobio direktan crveni karton.

Rosoneri su ovim porazom sve dalji od pozicije koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa, pošto šesti sa 59 bodova, šest manje od Atalante.

1. Juventus 35 27 4 4 71:23 85
2. Roma 35 25 3 7 79:32 78
3. Napoli 35 23 8 4 81:36 77
4. Lacio 35 21 7 7 70:42 70
5. Atalanta 35 19 8 8 59:40 65
6. Milan 35 17 8 10 52:42 59

7. Inter 35 17 5 13 63:44 56
8. Fiorentina 35 15 11 9 57:49 56