Nedelja, 07.05.2017.

18:15

Valensija prekinula crnu seriju

Fudbaleri Valensiju prekinuli su niz tri poraza zaredom, pošto su u 36. kolu pobedili poslednjoplasiranu Osasunu sa 4:1.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

U utakmici bez rezltatskog značaja izabranici Salvadora Gonsalesa lako su trijumfovali nad slabašnom Osasunom, upisavši 12 pobedu u sezoni.

Zanimljivo, u prvom poluvremenu viđena su dva gola, a oba je postigao štoper Ezekel Garaj.

Nani je u 22. minutu uputio loptu u šesnaesterac, a Garaj se našao na pravom mestu i doveo tim u vođstvo. Do drugog gola čekalo se 23 minuta, kada je pri kraju poluvremena Garaj na asitenciju Zaze drugi put zatresao mrežu protivnika.

U nastavku, Italijan je asistenciji pridodao i gol, pošto je u 70. minutu lako savladao Salvatorea Sirigua. Valensija tu nije stala, a u listu strelaca upisao se i Rodrigo, igrao se 75. minut.

Golom Olavidea u nadoknadi vremena, Osasuna je uspela samo da ublaži 23. poraz u sezoni.

Srpski golman Goran Čaušić odigrao je svih 90 minuta za Osasunu.

1. Real Madrid 35 26 6 3 96:39 84
2. Barselona 36 26 6 4 108:34 84
3. Atletiko Madrid 36 22 8 6 66:25 74
4. Sevilja 36 20 9 7 63:45 69
5. Viljareal 36 18 9 9 53:42 63
6. Atletik Bilbao 36 19 5 12 51:39 62
7. Real Sosjedad 36 19 5 12 55:49 62
8. Eibar 36 15 9 12 54:46 54