Subota, 06.05.2017.

23:00

Real vratio Barselonu na drugo mesto

Real Madrid nastavio je put ka šampionskoj tituli u Primeri rutinskom pobedom na gostovanju Granadi – 4:0 (4:0).

Getty Images

Zinedin Zidan nastavio je da primenjuje svoju filozofiju rotacije, pogotovo pred revanš polufinala Lige šampiona sa gradskim rivalom Atletikom, ali ni bez prvih zvezda član narednog izdanja sekunde nije imao ni najmanje šanse.

'Kraljevski' klub vratio je Barselonu na drugo mesto dva kola pre kraja, odnosno oba tima imaju po 84 boda, s tim da Madriđani imaju meč manje.

Sve je bilo gotovo posle svega 35. minuta igre, a redom su mrežu ekipe Tonija Adamsa pogađala dva igrača – Hames Rodriges u 3. i 11 i Alvaro Morata u 30. i 35. minutu.

Mogao je Real da odlaska na odmor da dâ bar još tri gola, ali se Granada, koja je delovala kao tim kome ni opstanak u Segundi nije siguran, nekako odbranila.

Gosti su u nastavku spustili 'gas', međutim – i pored opravdanog opuštanja mogli su još nekoliko puta da se upišu u strelce, ali se rezutlat više nije menjao.

Real u sredu igra na Visente Kalderonu za novo finale elitnog takmičenja i pokušaj da uđe u istoriju, kao prva ekipa koja je odbranila 'ušati' pehar, dok ih u nedelju čeka možda i ključni derbi sa Seviljom na Santjago Bernabeuu.

1. Real Madrid 35 26 6 3 96:39 84
2. Barselona 36 26 6 4 108:34 84
3. Atletiko Madrid 36 22 8 6 66:25 74
4. Sevilja 36 20 9 7 63:45 69
5. Viljareal 36 18 9 9 53:42 63
6. Atletik Bilbao 35 19 5 11 51:38 62
7. Real Sosjedad 36 19 5 12 55:49 62
8. Eibar 36 15 9 12 54:46 54