Petak, 05.05.2017.

22:32

BL: Sedam golova u Kelnu

Fudbaleri Kelna pobedili su na svom terenu Verder sa 4:3 u 32. kolu Nemačke Bundeslige i tako prekinuli seriju od četiri meča bez trijumfa.

Getty Images

U veoma uzbudljivoj utakmici Keln je poveo golom Antoana Modesta u 13. minutu, da bi 15 minuta kasnije Leonardo Bitenkurt povisio na 2:0. Verder je do poluvremena uspeo da dodje do izjednačenja preko Fina Bartelsa u 34. i Teodora Gebre Selasijea u 40, ali je domaćin ipak u 44. minutu ponovo stigao do gola i tako na pauzu otišao s prednošću.

Treći gol za Keln postigao je Simon Coler, a na samom početku drugog dela meča, posle manje od 120 sekundi igre Modest je po drugi put savladao Feliksa Vajdvalda i tako svoj tim ponovo doveo do dva gola prednosti.

Verder je u 66. minutu preko Serža Gnaprija smanjio zaostatak, ali je to bilo sve što je ekipa iz Bremena uspela da uradi.

Keln i Verder imaju po 45 bodova i trenutno se nalaze na deobi šestog mesta.

Srpski fudbaler Miloš Veljković igrao je do 81. minuta za Verder.