22:35

Mitrović i Njukasl Junajted ponovo u Premijer ligi

Njukasl Junajted vratio se u Premijer ligu samo godinu dana pošto je ispao u Čempionšip.

Getty Images

'Svrake' su u 44. kolu druge lige Engleske pred svojim navijačima porazili Preston i obezbedili direktan povratak u elitu – 4:1 (2:1).

Ekipa Rafaela Benitesa ima i dalje šanse da se domogne prvog mesta, ali je malo verovatno očekivati da Brajton & Houv Albion ispusti četiri boda viška dve runde pre kraja.

Domaći su poveli već u sedmom minutu preko Ajosia Peresa, ali su gosti uzvratili već u 14. preko Džordana Hugilija.

Međutim, Kristijan Atsu, na asistenciju našeg Aleksandra Mitrovića, koji je odigrao svih 90 minuta, najavljuje trijumf domaćih, da bi sve bilo gotovo posle namernog igranja rukom i isključenja kapitena Prestona Pola Galagera.

Sigran sa bele tačke bio je Mat Riči, pre nego što je Peres svojim drugim pogotkom postavio konačan rezultat susreta.

Šansu da se domogne Premijer lige i dalje ima Slaviša Jokanović, pošto se njegov Fulam nalazi na poslednjem mestu koje vodi u doigravanje.