Fudbaleri Hala i Svonsija zabeležile su važne pobede u borbi za opstanak u Premijer ligi, dok je Midlzbro izgubio i nalazi se blizu ispadanja.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Midlzbro je pretposlednji sa 24 boda, sedam manje od Svonsija, a devet od Hala, od kojih ima utakmicu manje. Sanderlend je poslednji sa 21.

Hal je pobedio Votford na svom stadionu sa 2:0, uprkos tome što je od 25. minuta imao igrača manje, posle isključenja Omara Nijasea. Strelci su bili Lazar Marković u 62. i Sem Klakas u 71.

Svonsi je kod kuće pobedio Stouk sa 2:0, golovima Fernanda Ljorentea u 10. i Tomasa Kerola u 70. minutu, a veliku šansu za izjednačenje u 68. je propustio Marko Arnautović, kada nije realizovao penal.

Midlzbro je ubedljivo poražen od Bornmuta u gostima sa 4:0, a strelci su bili Džošua King u drugom, Benik Afobe u 16, Mark Pag u 65. i Čarli Denijels u 70. minutu.

Posao Bornmutu bio je olakšan u 20. minutu, kada je Gaston Ramires isključen zbog drugog žutog kartona. Prvi je dobio zbog simuliranja, a drugi zbog prekršaja.

Vest Hem i Everton su igrali nerešeno bez golova u Londonu.

1.Čelsi 32 24 3 5 65:27 75
2.Totenhem 32 21 8 3 68:22 71
3.Liverpul 33 19 9 5 69:40 66
4.Mančester Siti 32 19 7 6 63:35 64
5.Mančester Junajted 31 16 12 3 48:24 60

6.Everton 34 16 10 8 60:37 58
7.Arsenal 31 17 6 8 63:40 57
8.VBA 33 12 8 13 39:42 44