Ponedeljak, 17.04.2017.

18:29

Kopenhagen slavio kod Brendbija za +13

Fudbaleri Kopenhagena savladali su Brendbi 1:0, na gostovanju u najvećem derbiju danskog fudbala.

Golom slovenačkog fudbalera Benjamina Verbiča glavom u 65. minutu, Kopenhagen je slavio kod najvećeg rivala prvi put od 2013. u prvenstvu.

Dvadeset prvom pobedom u sezoni Kopenhagen je stekao ogromnih 13 bodova prednost ispred Bronbija, sedam kola pre kraja plej-of faze za šampiona.

Akteri najvećeg derbija Danske bila su i dvojica srpskih fudbalera, reprezentativni napadač Andrija Pavlović je igrao do 86. minuta, dok je Uroš Matić proveo na terenu svih 90.

Dva tima opet će se sastati 14. maja, tada će Kopenhagen biti domaćin u sedmom kolu plej-ofa.