Subota, 15.04.2017.

23:33

Falkao iz slobodnjaka spasao Monako

Fudbaleri Monaka savladali su posle preokreta na stadionu Luj drugi ekipu Dižona sa 2:1, u 33. kolu francukog šampionata.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Gosti su do vođstva došli u 42. minutu preko Voroa, da bi domaćini u dugom delu meča došli do prekoreta i važna tri boda.

Radamal Falkao je u 69. minutu izveo slobodan udarac, lopta je pogodila prečku, a na nju je naišao Direr i izjednačio.

'Kneževi' su od tog trenutka bili bolji protivnici i posle nekoliko napada, Falkao je ovog puta iskoristio slobodan udarac i zatresao mrežu za 2:1.

Monako je ovim trijumfom zadržao tri boda prednosti ispred najvećeg rivala Pari Sen Žermena.

U ostlim mečevima Gengam, Monpelje, Ren i Nica zabeležili su pobede, dok su Mec i Kaen odirali nerešen meč.