Subota, 15.04.2017.

21:22

Bajernov šesti remi u Bundesligi

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Bajerna iz Minhena odigrali su 0:0 u utakmici 29. kola Bundeslige.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Bajern je, posle šestog remija od početka sezone, prvi na tabeli sa 69 bodova, dok je Bajer na 11. poziciji sa 36 osvojenih bodova.

Trener Bajerna Karlo Ančeloti napravio je dosta promena u timu za duel u Leverkuzenu, ali su Bavarci i pored toga dominirali na terenu i bili opasniji.

Najbolje prilike za ekipu iz Minhena imali su David Alaba, Tijago Alkantara i Arturo Vidal u prvom poluvremenu, Vidal je dva puta zapretio i u nastavku, a u finišu meča odličnu šansu nije iskoristio Filip Lam.

Bajer se odlično branio i zaustavio sve napade Bajerna i pored toga što je od 60. minuta igrao sa igračem manje posle isključenja Tina Jedvaja.

Bajern u narednom kolu dočekuje Majnc, dok Bajer gostuje Frajburgu.

1.Bajern 29 21 6 2 71:15 69
2.Lajpcig 29 19 4 6 55:30 61
3.Hofenhajm 29 14 12 3 56:31 54
4.Dortmund 29 15 8 6 62:33 53
5.Herta 29 13 4 12 37:35 43
6.Frajburg 29 12 5 12 36:51 41
7.Keln 29 10 10 9 42:36 40
8.Menhegladbah 29 11 6 12 37:41 39