Subota, 15.04.2017.

18:10

Isko spasao Real, Madriđani beže Barsi

Real Madrid pobedio je na teškom gostovanju u Hihonu, 3:2, golom Iska u 90. minutu u 32. kolu španske Primere.

Getty Images

Izabranici Zinedina Zidana ostvarili su tako 23. trijumf u sezoni i sada imaju šest bodova više od drugoplasirane Barselone.

Hihon je sjajno otvorio utakmicu i preko Čopa u 14. minutu poveo, međutim samo tri minuta trajalo je slavlje domaćina, pošto je Isko sjajnim solo prodorom u šesnaestercu izjendačio na 1:1.

U nastavku utakmice, Sporting ponovo dolazi do vođstva, kada Vesga u 50. minutu sjajnim udarcem glavom prebacuje Kika Kasilju.
Preslikana situacija desila se u drugom poluvremenu, pošto je Real posle devet minuta preko Morate poravnao rezultat.

Sreća nije bila na strani domaćina, pošto je Isko u 90. minutu sjajnim udarcem sa 16 metara matirao Kueljara, za konačnih Real 3, Hihon 2.

1. Real Madrid 31 23 6 2 82:33 75
2. Barselona 31 21 6 4 88:28 69
3. Atletiko Madrid 31 18 8 5 56:24 62
4. Sevilja 31 18 7 6 56:39 61

5. Viljareal 31 15 9 7 45:24 54
6. Atletik Bilbao 32 16 5 11 45:37 53
7. Real Sosijedad 31 16 4 11 46:42 52
8. Eibar 31 14 8 9 52:42 50