Nedelja, 09.04.2017.

22:37

Napoli lako dobio Lacio za odbranu trećeg mesta

Fudbaleri Napolija lako su slavili u derbiju 31. kola Serije A, nadigrali su Lacio 3:0 (1:0) u Rimu.

Gosti su poveli golom Hosea Kaljehona u 25. minutu, posle sjajne akcije u tri poteza preko Drisa Mertensa i Mareka Hamšika.

Napoli je dominirao i u nastavku, propustio nekoliko dobrih šansi da duplira vođstvo, dok to konačno u 51. minutu nije učinio Lorenso Insinje.

Italijanski reprezentativac je iskoristio sjajno proigravanja Alane visokom loptom preko odbrane Lacija, te brzom reakcijom loptu gurnuo u mrežu pre nego što su stigli da ga izblokiraju igrač i golman domaćina.

Isti igrač je postavio konačan rezultat, iskoristio je dekoncentraciju domaće odbrane te sa desetak metara zakucao loptu u mrežu, nako što mu je sjajno spustio Zjeinski.

Ceo meč za Lacio odigrao je Sergej Milinković-Savić, dok je pola sata pre kraja zamenjen Dušan Basta, a Filip Đorđević opet nije dobio šansu.

S druge strane, meč je sa klupe za rezerve odgledao i najskuplji defanzivac Napolija Nikola Maksimović.

Napoli se ovom pobedom, četvrtom u poslednjih pet kola, učvrstio na trećem mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona sa sedam bodova ispred prve pretnje Lacija.