Nedelja, 09.04.2017.

19:25

Preokret Ingolštata za povratak u život

Fudbaleri Ingolštata vratili su se u borbu za opstanak u Bundsligu drugom uzastopnom pobedom.

Ingolštat je poslednjem meču 28. kola savladao Darmštat 3:2, posle dva preokreta u derbiju "fenjeraša".

Domaćin je poveo u 19. minutu preko Grosa, ali Mario Vrančić sa dva preokreće rezultat do kraja prvog poluvremena.

Međutim, domaći navijači su na kraju slavili veliku pobedu zahvaljujući pogocima Kohena i Šutnera, koji je postigao evrogol iz slobodnog udarca sredinom drugog poluvremena.

Pretposlednji Ingolštat je sada na samo bod od Majnca i Augzburga, koji dele poslednju sigurnu poziciju i mesto koje vodi u baraž za opstanak.

U sledećem kolu Ingolštat gostuje Volfsburgu, koji je takođe ugrožen, na dva boda od njega. S druge strane, Darmštat je odavno drugoligaš, a sledećeg vikenda dočekuje Šalke.