Utorak, 04.04.2017.

22:52

Penal u 93' spasao Junajted, Lester opstaje

Fudbaleri Mančester Junajteda opet su razočarali svoje navijače, ali ovaj put moraju biti zadovoljni bodom na Old Trafordu.

"Crveni đavoli" su remizirali treći put u poslednja četiri kola, sada sa Evertonom 1:1, a do boda su stigli golom Zlatana Ibrahimovića iz penala u 93. minutu.

Everton je poveo preko kapiten Fila Džagjelke koji se sjajno snašao u petercu Junajteda u 22. minutu i "poentirao" pored Markosa Roha.

Junajted je dominirao u nastavku susreta, Ander Erera i Pol Pogba su pogađali prečku, Dejli Blind i Ibrahimović propustili dobre šanse, ali su do zasluženog boda stigli nakon namernog igranja rukom Ešlija Vilijamsa u svom kaznenom prostoru.

Prethodni duel ova dva tima imao je identičan epilog, samo je tada Everton izborio remi u 90. minutu sa 1:1, zahvaljujući penalu koji je napravio Maruan Felaini.

Tim Žozea Murinja je sve dalje od mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, zaostaje četiri boda za gradskim rivalom Sitijem. S druge strane, Everton je tri boda iza "đavola".

Važnu pobedu u utorak ostvario je Lester, koji je sa 2:0 savladao Sanderlend. Islam Slimani i Džejmi Vardi su iskoristili asistencije Marka Olbrajtona sredinom drugog poluvremena za riumf na svom terenu.

Još uvek aktuelni šampion je petom, uzastopnom pobedom stigao do desete pozicije sa 36 bodova, devet od zone ispadanja, dok je Sanderlend zakucan za dno sa 20, osam od sigurne zone.

I Votford je napravio veliki korak ka opstanku, pobedom nad Vest Bromvičem 2:0, golovima Mbajea Nijanga i Troja Dinija, koji su asistirali jedan drugom. "Stršljenovi" su deveti sa 37 bodova, sedam iza osmoplasiranog VBA, u zlatnoj sredini.

Treću pobedu domaćinima doneo je Barnli, minimalnim trijumfom nad Stoukom. Meč na Turf Muru rešio je Džordž Bojd, u desetom minutu drugog poluvremena.

I ove dve ekipe su u sredini tabele, Stouk na deobi desete pozicije sa Lesterom, a Barnli bod iza.

1. Čelsi 29 22 3 4 60:23 69
2. Totenhem 29 18 8 3 57:21 62
3. Liverpul 30 17 8 5 64:37 59
4. M. Siti 29 17 7 5 56:32 58
5. M. Junajted 29 14 12 3 43:24 54
6. Arsenal 28 15 6 7 58:36 51
7. Everton 31 14 9 8 53:34 51
8. VBA 31 12 8 11 39:40 44