Utorak, 04.04.2017.

21:53

Kramarić srušio Bajern, Jojić doneo pobedu Kelnu

Fudbaleri Hofenhajma savladali su Bajern 1:0, za prvu pobedu protiv bavarskog giganta u svojoj istoriji.

Istorijski trijumf Hofenhajmu doneo je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić, koji je u 12. minutu savladao Manuela Nojera, dok s druge strane Robert Levandovski nije imao rešenja za Olivera Baumana.

Kramarić je meč rešio fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, Nojer je zakačio loptu, ali nije mogao da spreči njen ulazak u mrežu.

Bajern je poražen prvi put od 23. novembra i gostovanja Rostovu u meču bez rezultatskog značaja u Ligi šampiona, a u Bundesligi od 19. novembra i derbija sa Borusijom u Dortmundu.

Drugo kolo u nizu strelac je bio srpski fudbaler Miloš Jojić, ali je bivši vezista Partizana ovaj put doneo Kelnu pobedu nad Ajntrahtom, minimalnu.

Srbin je pokupio odbitak posle intervencije defanzivaca gostiju, te sa skoro 20 metara udarcem po zemlji loptu poslao u mrežu.

Keln je drugom pobedom u poslednja tri kola stigao do deobe pete pozicije koja vodi direktno u Ligu Evrope. Ima meč više od Herte.

Mijat Gaćinović je odigrao ceo meč za tim iz Frankfurta, koji je šestim porazom u poslednjih osam kola koliko već ne zna za pobedu ostao na tri boda od pozicije koja vodi u Evropu.

Pobede su ostvarila i preostala dva domaćina, i to ubedljive. Borusija Dortmund je nadigrala Hamburg sa 3:0, a Verder istim rezultatom iznenadio Šalke.

Borusija je HSV "načela" u 13. minutu preko Kastra, a pobedu su overili Kagava i Obamejang, koji su jedan drugom asistirali u poslednjih deset minuta meča.

Srpski reprezentativac Filip Kostić je odigrao ceo meč za goste, a završio ga je sa žutim katonom.

Verder je pogocima Gabre Selacija sredinom prvog, te Krusea i Ereštajna krajem meča, stigao do četvrte pobede u poslednjih pet kola i osme pozicije.

1. Bajern 27 20 5 2 67:14 65
2. Lajpcig 26 16 4 6 47:28 52
3. Hofenhajm 27 13 12 2 50:26 51
4. Dortmund 27 14 8 5 58:28 50
5. Keln 27 10 10 7 39:31 40
6. Herta 26 12 4 10 35:33 40
7. Ajntraht 27 10 7 10 26:28 37
8. Verder 27 10 5 12 42:46 35