Petak, 31.03.2017.

22:37

Espanjol do preokreta protiv Betisa u 90. minutu

Ekipa Espanjola savladala je Betis posle preokreta na otvaranju 29. kola Primere – 2:1 (0:0).

U prvih 45 minuta igre nije bilo golova, isti rezultat bio je na snaži do ulaska u sam finiš susreta, ali smo onda videli tri pogotka i sjajan preokret domaćina.

Najpre je Ruben Kastro uspešno realizovao penal u 78. minutu za prednost domaćina, da bi devet minuta kasnije Havi Fuego doneo izjednačenje domaćima.

Delovalo je da će se duel završiti podelom bodova, ali je onda iskusni Hose Antonio Rejes u poslednjem minutu regularnog toka obradovao 'Monžuik'.

Espanjol je tako zadržao šanse da se domogne Evrope, pošto sada ima 43 boda i zauzima osmo mesto, dok je Betis ostao 13. sa 12 bodova manje.

Darko Brašanac izašao je iz igre 60 sekundi pre trenutka odluke.

1. Real Madrid 27 20 5 2 71:28 65
2. Barselona 28 19 6 3 81:25 63
3. Sevilja 28 17 6 5 52:34 57
4. Atletiko Madrid 28 16 7 5 52:23 55
5. Viljareal 28 13 9 6 39:20 48
6. Real Sosijedad 28 15 3 10 42:39 48
7. Atletik Bilbao 28 13 5 10 35:32 44
8. Espanjol 29 11 10 8 42:40 43