Petak, 31.03.2017.

23:26

BL: Pobeda Hofenhajma posle preokreta

Fudbaleri Hofenhajma pobedili su u gostima Hertu sa 3:1, u prvoj utakmici 29. kola Bundeslige i tako izbili na treće mesto tabele.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Gosti su je slavili posle preokreta, pošto je domaćin poveo golom Petera Pekarika u 32. minutu, da bi gosti izjednačili u 39. iz penala koji je izveo Andrej Kramarić.

Maksimilijan Mitelštet iz Herte dobio je u 58. minutu drugi žuti karton, tako da su gosti došli do brojčane prednosti, što su iskoristili golovima Niklasa Silea i Kramarića.

Hofenhajm sada ima 48 bodova, dva više od Borusije Dortmund, koja sutra u gostima igra protiv Šalkea. Herta je ostala peta sa 40 bodova, tri manje od Kelna, koji u subotu igra protiv Hamburga.