Petak, 31.03.2017.

19:58

SL: Ubedljiva pobeda Čukaričkog, blizu plej-ofa

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su u Gornjem Milanovcu Metalac sa 3:0 u prvoj utakmici 28. kola Super lige Srbije.

Izvor: SM

Autor: SM

Starsport

Klub sa Banovog brda ima 36 bodova i prišao je na bod zaostatka devetom Voždovcu i osmom Spartaku, koji imaju po meč manje.

Prvih osam ekipa igraće u plej-ofu. Metalcu je ovo bio peti uzastopni poraz i sada je na 12 mestu sa 26 bodova.

Čukarički je već posle deset minuta vodio 2:0 golovima Ognjena Ožegovića, jednim iz penala i jednim iz igre. Napadač "brđana" mogao je da postigne i het-trik, ali je promašio jedanaesterac u 50. minutu.

Konačni rezultat postavio je Darko Zorić u 66. minutu meča.

1.Crvena zvezda 27 22 4 1 67:24 70
2.Partizan 27 20 4 3 52:15 64
3.Vojvodina 27 18 3 6 49:21 57
4.Napredak 27 12 7 8 29:23 43
5.Radnicki Nis 27 12 7 8 36:32 43
6.Mladost 27 12 5 10 29:27 41
7.Javor 27 10 9 8 31:35 39
8.Spartak Subotica27 10 7 10 36:41 37