Subota, 25.03.2017.

20:30

"Petarda" BiH, prvi bod za Andoru posle 12 godina!

Selekcije Švedske i Bosne i Hercegovine ostvarile su ubedljive pobede u prvim mečevima petog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u grupama A i H.

Šveđani su razbili Beloruse 4:0 na svom terenu i izjednačili se na deobi prve pozicije u A sa Francuskom, koja kasnije gostuje poslednjeplasiranom Luksemburgu.

"Vikinzi" su do ubedljivog trijumfa u Solni stigli pogocima dvostrukog strelca Forsberga, te Berga i Telina.

6. Luksemburg 4 0 1 3 5:9 1

U grupi B Švajcarska je minimalnim rezultatom protiv Letonije ostvarila petu pobedu u nizu. Jedini gol na meču u Ženevi postigao je rezervista Josip Drmić, sredinom drugog poluvremena, četiri minuta po ulasku na teren sa klupe.

Mnogo interesantniji rezultat je viđen u Andori, gde je domaćin remizirao bez golova sa Farskim Ostrvima, te propustio šansu da šokira svet i pobedi, jer je imao igrača više u poslednjih 15 minuta.

U svakom slučaju, Andora ima šta da slavi, ne samo da je osvojila prvi bod u kvalifikacijama za Mundijal u Rusiji, nego i prvi bod u kvalifikacijama posle skoro 12 godina, tačnije 11 godina i šest meseci, odnosno 58 uzastopnih poraza.

6. Andora 5 0 1 4 1:13 1

BiH je očekivano pregazila Gibraltar 5:0 i poravnala se na deobi druge pozicije u H sa Grčkom, sa dva boda iza lidera Belgije, koji se kasnije sastaju u Atini.

"Zmajevi" su poveli već u četvrtom minutu preko Vedada Ibiševića, koji prednost duplira dva minuta pre poluvremena. U drugih 45 minuta po gol postižu Vršajević, Višća i Bičakčić.