Nedelja, 05.03.2017.

23:09

Monako silovito odgovorio na pritisak PSŽ i Nice

Fudbaleri Monaka lako su zadržali vodeći poziciju u Ligi 1 posle 25. kola francuskog šampionata.

"Kneževi" su ubedljivo savladali Nant 4:0, uz dva pogotka mladog Francuza Kilijana Mbapea.

Tako je Monako na dominantan način odgovorio na pritisak Pari Sen Žermena i Nice, koji imaju po tri boda manje iza lidera prvenstva.

Ubedljivu pobedu u nedelju ostvario je i Olimpik Marsej sa 4:0 na gostovanju kod poslednjeplasiranog Lorijena. Dva gola i asistenciju zabeležio je Floran Tovan, a strelac je bio i Dimitri Paje.

U trećem meču dana Tuluz i Lil su remizirali 1:1, pa su "mastifi" na samo tri boda od zone ispadanja. Domaćin je poveo preko Žilijena u 30. minutu, da bi Benzija izjednačio u 90.

Tuluz je imao šansu da osvoji sva tri boda, ali je Brajtvajt promašio penal šest minuta pre kraja utakmice.