Subota, 04.03.2017.

17:06

Očajan 153. derbi i remi Zvezde i Partizana!

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su nerešeno 1:1, u 153. večitom derbiju i duelu 24. kola Superlige.

Starsport

Duel najvećih srpskih klubova pred preko 40.000 navijača na stadionu ’Rajko Mitić’ doneo je veoma loš fudbal i po gol na obe strane, što je rezultat kojim će zadovoljnija biti Zvezda koja je na čelu tabele zadržala šest bodova prednosti.

Crveno-beli su poveli golom Gelora Kange koji je u 34. minutu posle dodavanja Boaćija pogodio za 1:0, ali je tome prethodilo dodavanje Džona Ruiza iz gol-auta.
Partizan je u većem delu utakmice imao inicijativu, ali nije viđena nijedna gol šansa tokom 90 minuta i to dovoljno govori kakav je bio kvalitet fudbala na našem najvećem stadionu. Đurđević i Leonardo imali su nekoliko dobrih pokušaja, na drugoj strani Ruiz, Kanga i Boaći su pokušavali, ali sve to je bilo premalo za najveći meč srpskog fudbala.

Partizan je zasluženo stigao do boda u 87. minutu kada je Uroš Đurđević iskoristio centaršut Vulićevića sa desne strane i glavom je pogodio mrežu Manojlovića.

Ono što je dobro je da nije bilo prevelikih incidenata kao što smo navikli, pa je u prvom delu viđen samo mali prekid zbog baklji koje su navijači crno-belih ubacili sa južne tribine.

Tok meča:

Prvi je zapretio Partizan u 4. minutu. Leonardo je uzeo loptu Petkvoiću i umalo proigrao Đurđevića koji je bio u idealnoj stiaucaiji. Dva minuta kasnije Partizan je tražio penal posle duela Petkovića i Đurđevića, ali je Vujović samo odmahnuo rukom.

Leonardo je minut kasnije imao i prvu priliku. Iz teške pozicije je dobro šutirao u bliži ugao, ali je Manojlović uspeo da odbrani. Usledio je i prekid zbog navijača Partizana koji su ubacivali baklje teren, pa je dim smetao igračima.

Zvezda je posle deseta minuta počela da se oslobađa pritiska gostiju, pa je Boaći pokušao u 12. minutu, ali je izblokiran.

Malo po malo, crveno-beli su prebacivali težište na polovinu rivala, a prednjačili su Kanga i Ruiz. U 18. minutu Donald je posle kornera lepo odložio loptu do Ruiza koji je strahovito šutirao, ali ipak za malo pored gola.

Ekipe su igrale u naletima, pa je Partizan ponovo sačekao svojih 'pet minuta'. Stevanović je bio u odličnoj poziciji u 24. minutu, ali je previše oklevao na desnoj strani i njegov centaršut je izblokiran.

Usledio je nešto mirniji period, a onda i gol Zvezde u 34. minutu. Ruiz je dobio loptu na desnoj strani, poslao je povratnu za Boaćija koji je asistirao Kangi, a ovaj je rutinski pgoodio i postigao svoj prvenac ove sezone.

Igrači Partizana smatrali su da je lopta izuašla u gol aut kada je Ruiz poslao povratnu za Boaćija, što je i potvrdio usporeni snimak, ali je gol priznat.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo previše uzbuđenja osim sjajnog pokušaja Leonarda koji je u 49. minutu iz slobodnog udarca sa oko 25 metara naterao Manojlovića na paradu.

Početak drugog dela doneo je pritisak Partizana koji je 'po svaku cenu želeo što pre do izjednačenja. U 49. minut Stevanović je dobro izveo korner, a Ostojić je glavom šutirao preko gola, baš kao i Miletić minut kasnije.

Odličnu loptu dobio je na levoj strani Leonardo u 56. minutu. Pokušao je na prvoj stativi da proigra Đurđevića, ali nije uspeo.

Usledio je mirniji period utakmice u kojem je Partizan brzopleto pokušavao da stigne do prilike, a Zvezda se branila bez većih problema. U 65. minutu Janković je zamenio Jevtovića, a i drugu promenu na utakmici napravio je Partizan kada je u 74. minutu umesto Stevanovića ušao Mihajlović.

Tek u 76. minutu Zvezda je napravila prvu promenu kada je umesto Ruiza ušao Milić.

U tom periodu zanimljivije je bilo pored, nego na terenu. Milijaš i Sikimić ušli su u sastavu Zvezde, a Marko Nikolić je na drugoj strani pokušao i sa Tavambom.

Što se dešavanja na terenu tiče, Partizan je pokušavao na sve načine da stigne do izjednačenja, ali nije uspevao da stvori pravu priliku, dok je Zvezda svoju šansu čekala u kontri.

Ipak, Zvezda je previše prostora prepustila rivalu i u 87. minutu Partizan je izjednačio. Vulićević je sa desne strane poslao dobar centaršut, a Đurđević je iz trka glavom sproveo loptu u nebranjeni deo mreže - 1:1.

To je ujedno bila i poslednja zanimljiva situacija na meču, pa je na kraju ostalo 1:1 u prilično lošem izdanju najboljih srpskih klubova.