Sreda, 01.03.2017.

22:45

Kup: Bajern u polufinalu, dva gola Levandovskog

- Fudbaleri Bajerna iz Minhena i Borusije iz Menhengladbaha plasirali su se u polufinale Kupa Nemačke, pošto su pobedili Šalke, odnosno Hamburg.

Izvor: SM

Autor: SM

Sva tri gola Bavarci su postigli u prvom poluvremenu, a još jednom je blista poljski reprezentativac Robert Levandovski, koji je postigao dva gola na ovom meču.

U trećem minutu meča, na asistenciju Riberija, dovodi klub iz Minhena u vođstvo, da bi samo 12 minuta kasnije Tijago Alkantara povisio rezultat na 2:0, a konačan rezultat postavio je Levandovski u 30. minutu.

U finišu meča Šalke je ostao i bez Badštubera, koji je isključen zbog dva žuta kartona.

Matija Nastasić odigrao je ceo meč za Šalke.

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su u gostima Hamburg sa 2:1.

Dva penala su bila dovoljna Borusiji za trijumf. Prvo je Lars Štindl bio siguran sa bele tačke u 53. minutu, a potom je jedanaesterac iskoristio i Rafael u 61. minutu.

Gol za Hamburg postigao je Bobi Vud u 92. minutu.

U polufinale Kupa Nemačke ranije se plasirao Ajntraht, a poslednji polufinalista biće poznat posle meča Borusija Dormund - Športfrojnde lote.