Subota, 25.02.2017.

18:30

Preokret Sevilje protiv Betisa za egal sa Realom

Fudbaleri Sevilje savladali su posle preokreta ekipu Betisa rezultatom 2:1, u derbiju 24. kola Primere.

Izvor: SM

Autor: SM

Ekipa Horhea Sampaolija trijumfovala je kao gost i zabeležila važnu pobedu u borbi za titulu.

Iako je Sevilja u prvom poluvremenu bila bolji rival na terenu, domaćini su u 36. minutu poveli preko Rize Durmisija.

Ipak, gosti su u nastavku meča sa dva gola rešili pitanje pobednika. Gol za izjednačenje postigao je Gabrijel Merkado u 56. minutu koji je od odbitka smestio loptu pod prečku, a dvadeset minuta kasnije konačan rezultat postavlja kapiten, Visente Ibora.

Ibora je ušao sa klupe u 46. minutu, a pobednički gol postigao je glavom posle asistencije N’Zonzija.

Stevan Jovetić igrao je za pobednički tim do 83. minuta, kada ga je zamenio Korea.

Sevilja posle 24 odigrane utakmice ima 52 boda, isto koliko i vodeći Real Madrid, ali sa dva meča manje.

Betis je na 15. mestu na tabeli španskog prvenstva sa 24 boda.