Subota, 25.02.2017.

17:15

Surovi Bajern ponizio HSV – 8:0

Fudbaleri Bajerna deklasirali su Hamburger SV 8:0 u 22. kolu Bundeslige i nastavili put ka novoj tituli u Nemačkoj.

Het-trik za Bavarce je postigao Robert Levandovski, dvostruki strelac je bio Kingsli Koman, a po gol su dali Arturo Vidal, David Alaba i Arjen Roben. Dvostruki asistent bio je Tomas Miler.

Tako su igrači Bajerna dali savršen poklon svom treneru Karlu Ančelotiju u njegovom 1.000. utakmici u trenerskoj karijeri.

U vrhu tabele se nije ništa promenilo jer su nove pobede ostvarili i Bajernovi prvi pratioci Lajpcig i Borusija Dortmund.

Red Bulov tim je rutinski nadigrao Keln 3:1, pogocima Forsverga, autogolom Maroga u prvom, te preko Vernera. Jedini gol za "jarčeve" postigao je Osako.

Borusija je još lakše nadigrala Frajburg 3:0 na gostovanju. Seriju je otvorio štoper Sokratis Papastatopulos u 13. minutu, a domaćina je dotukao Pjer-Emerik Obamejang sredinom drugog poluvremena sa dva pogotka.

Iznenađenje dana je priredio Majnc koji je slavio 2:0 protiv Bajerna, pogocima u prvih 11 minuta gostovanja u Leverkuzenu. Najneizvesnije je bilo u Darmštatu, gde je Augzburg savladao "fenjeraša" 2:1 posle preokreta, pogotkom Raula Bobadilje pet minuta pre kraja meča.

Nastupila su četvorica srpskih fudbalera – Neven Subotić i Gojko Kačar su odigrali po 90 minuta za Keln i Augzburg, Miloš Jojić je nastupio u poslednjih 15 minuta za "jarčeve", dok je Filip Kostić zamenjen u 72. minutu u debaklu HSV-a.

1. Bajern 22 16 5 1 54:13 53
2. Lajpcig 22 15 3 4 41:22 48
3. Dortmund 22 11 7 4 46:23 40
4. Hofenhajm 21 9 10 2 38:21 37
5. Ajntraht 21 10 5 6 25:20 35
6. Herta 21 10 4 7 28:24 34
7. Keln 22 8 9 5 31:22 33
8. Leverkuzen 22 9 3 10 34:32 30