Nedelja, 19.02.2017.

13:45

Viljareal šokirao Anoetu u 94. minutu

Fudbaleri Viljareala savladali su Real Sosijedad 1:0, u premijernom nedeljnom meču 23. kola La lige.

Gosti su do velike pobede stigli u četvrtom minutu sudijske nadoknade golom rezerviste Samua Kastiljeha.

Do tog trenutka Sosijedad je kontrolisao igru, imao desetak šuteva više od rivala, ali Raul Navas, Karlos Vela, Juri Berčiče i Bautista Orgiljes nisu uspeli da zaprete direktno golmanu Serhio Asenhu iz odličnih situacija.

S druge strane, Viljareal je retko bio pret golom Baska, ali je golman Sosijedada Raulji bio na mukama, posebno u 76. minutu. Prvo je odbranio šut Adrijana, da bi potom Bruno pogodio prečku.

Kada su svi očekivali kraj i podelu bodova, usledio je hladan tuš za domaće navijače. Kosta je prevario čuvara na levoj strani i poslao odličan centaršut u kazneni prostor gde je iz pozadine utrčao Kostiljeho i usamljen sjajno reagovao sa 6-7 metara te zakucao loptu u mrežu.

Real Sosijedad je ovim porazom umanjio svoje šanse da se izbori za kvalifikacije za Ligu šampiona jer sada zaostaje četiri boda za četvrtoplasiranim Atletiko Madridom.

Istovremeno su Baski ugrozili direktan plasman u Ligu Evrope jer sada imaju samo dva boda više od šestoplasiranog Viljareala.

Baski u sledećem kolu gostuju Las Palmasu, dok Viljareal čeka lidera Real Madrid.

1. Real Madrid 21 16 4 1 56:18 52
2. Sevilja 23 15 4 4 46:28 49
3. Barselona 22 14 6 2 61:18 48
4. Atletiko Madrid 23 13 6 4 43:19 45
5. Real Sosijedad 23 13 2 8 36:32 41
6. Viljareal 23 10 9 4 30:15 39
7. Eibar 23 10 5 8 36:31 35
8. Atletik Bilbao 22 10 5 7 28:26 35